22. Beh na Poludňový Grúň s Jankou Lysičanovou z Terchovej na pódiu

Občianske združenie Grúň zorganizovalo dňa 30.6.2024 22. ročník behu na Poludňový Grúň, ktorý absolvovali aj viacerí obyvatelia našej obce. Jednej z nich sa podarilo krásne umiestnenie.

Na pretek sa prihlásilo 109 pretekárov zo Slovenska, Poľska a Česka, do cieľa dorazilo 107 pretekárov.

Štart behu bol ako obvykle pri dolnej stanici lanovky Vrátna Paseky (620 m.n.m.) a cieľ, tradične, na Poludňovom Grúni (1460 m.n.m.).
Dĺžka trate je 4 000 m s prevýšením 820 m.

Výsledky

V hlavnej kategórii zvíťazil 4.krát za sebou a 8.krát celkovo Jozef Hlavčo zo Salomon/Sportby v čase 0:32:16

Z Terchovských bežcov sa Jana Lysičanová umiestnila na krásnom 3. mieste v hlavnej ženskej kategórií.

ženy do 40rjpg

Z mužov bol najlepší Martin Bárdy na 11. mieste a Pavol Michálek ml. na 12 mieste.

• najstarší bežec Štefan Sikora: dátum narodenia 1949, čas behu: 01:12:33
  • Rekord podujatia stále drží Andrzej Dlugosz z Poľska časom 0:30:21 z roku 2008.

Poďakovanie

Veľké poďakovanie patrí všetkým podporovateľom tohto podujatie: HZS, Vrátna Malá Fatra, Chata na Grúni, OÚ Terchová, COBA, Citizen, Teletandem, TPM, Nedzbala, Geošport, Alteria Motor Žilina, Dermapoint, N Šport a dobrovoľníkom, ktorí zabezpečovali servis pretekárom a všetkým účastníkom podujatia.